Kepez Belediyesi enkazdan kurtardığı köpeği sahiplendi

14 Şubat 2023, Salı - 12:44
Kepez Belediyesi enkazdan kurtardığı köpeği sahiplendi
Kepez Belediyesi’nin Arama Kurtarma ekiplerinin Hatay’da sürdürdüğü kurtarma çalışmaları sırasında 8 katlı binanın enkazından bir köpek sağ olarak çıkarıldı. Kurtarma ekipleri tarafından ‘Deprem” adı verilen ve sahiplerinin hayatını kaybettiği öğrenilen köpeği Kepez Belediyesi sahiplendi.  

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana gelen felakette enkaz altında kalan vatandaşları kurtarmak için canla başla çalışan arama kurtarma ekipleri birçok mucizeye de tanıklık ediyor. Kepez Belediyesi’nin Arama Kurtarma ekipleri de deprem sırasında yıkılan 8 katlı binanın 2. katında hayata tutunan bir köpeğin mucizesine tanıklık etti. Hatay’ın Antakya ilçesi Cebrail Mahallesi Oymak Sokaktaki enkazdan canlı ihbarı alarak bölgeye giden ekipler, yeni bir hayat kurtarabilmek için tam 6 saat mücadele verdi. Yıkılan 8 katlı binanın, 2. katına kadar inen ekipler, bir havlama sesi duydu. Havlama sesinin olduğu yöne doğru yapılan kazı çalışmasında çamaşır makinesinin oluşturduğu yaşam boşluğunda günlerdir hayata tutunan köpeğe ulaştı. Enkazdan çıkarılan köpeğe kurtarma ekipleri tarafından ‘Deprem” adı verildi. Sahiplerinin hayatını kaybetmiş olduğu bilgisinin alınması üzerine Kepez Belediyesi, Deprem’i sahiplendi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de sosyal medya hesaplarından “Ekiplerimiz enkaz altından kurtardıkları minik dostumuza ‘Deprem’ ismini verdiler. Artık bizim yanımızda…”  diyerek, bildirdi.
Antalya’ya getirilmek üzere yolda olan Deprem, ilk etapta Kepez Belediyesi Veterinerleri tarafından sağlık kontrolünden geçirilecek.
Kepez Belediyesi enkazdan kurtardığı köpeği sahiplendi
Kepez Belediyesi enkazdan kurtardığı köpeği sahiplendi

Benzer Haberler