Tütüncü’den maç öncesi Kepezspor’a moral dopingi  

2 Mart 2023, Perşembe - 14:00
Tütüncü’den maç öncesi Kepezspor’a moral dopingi  
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İstanbul Beyoğlu Yeni Çarşı maçı öncesinde Türkiye 3.Lig 3 Grup lideri Kepezspor’un futbolcularıyla akşam yemeğinde bir araya geldi. Başkan Tütüncü: “Sezon sonunda çok daha büyük bir onuru tadacağımıza yürekten inanıyorum. Kepezspor’u gönül birliğiyle 2.lige birlikte taşıyacağız.” dedi.

Türkiye 3.Lig 3 Grup lideri Kepezspor, cumartesi günü deplasmanda İstanbul Beyoğlu Yeni Çarşı maçına çıkacak. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, maç hazırlıklarını sürdüren Kepezspor’un yönetici, teknik heyet ve futbolcularıyla akşam yemeğinde buluştu. Yemeğe Spor Kulübü’nün Kurucu ve Onursal Başkanı Mustafa Yılmaz, Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Hakan Çatal, Kepezspor Futbol Kulübü A.Ş. Başkanı İsmail İltemir, Teknik Direktör Şakir Filiz, kulüp hocaları ve futbolcular katıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye 3.Lig 3 Grup lideri Kepezspor’umuzun geleceğe dair o büyük hayallerinden, hedeflerinden konuşmak için bir araya geldiklerini söyledi. 6 Şubatta Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen deprem felaketine değinen Başkan Tütüncü, “ Her ne kadar ülkemiz çok büyük felaketlerle sarsılmış olsa da, bir yandan yaralarımızı saracağız, bir yandan da hayatımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yepyeni umut filizlerini arayıp bulup, el ele vererek ülkemize tekrar tekrar armağan etmek için çaba sarf etmemiz gerekiyor. Akıl sahipleri geçmişlerine dua ederler. Akıl sahipleri geçmişin o sıkıntılı günlerini asla hatırlarından çıkarmadan ama ecdadımızdan öğrendiğimiz gibi nazarımızı da sonsuzluğa dikerek yürüdüğümüz yolda büyük yürümeyi ve büyük ölmeyi göze almamız lazım. Bizim yürüyecek çok yolumuz var. Gidecek çok menzilimiz, varacağımız çok hedefimiz var. Ülkemize, milletimize armağan edeceğimiz her alanda aydınlık yarınlar var. Her şeyden önce bunun heyecanını her zaman yüreğimizin derininde hissetmeliyiz. Ve her yeni gün bizim için yepyeni umutların mayalandığı günler olmalı. “ dedi.

HAKLI BİR BAŞARI DOĞRU BİR YER

Kepezspor’un Türkiye 3.Lig 3 Grup lideri konumunda olduğunu belirten Başkan Tütüncü, “Elde ettiğimiz başarı ve bulunduğumuz yer haklı bir başarı ve doğru bir yerdir. Geldiğimiz nokta elde ettiğimiz başarılar iftihar edeceğimiz başarılardır. Bu başarıları yıllar yılı emekleriyle bu günlere getiren çok değerli arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz. 1994 yılında Kepez Spor Kulübünü kurma anlamında önemli çalışmalar ortaya koyan ve hala aradan geçen bunca yıla rağmen çok büyük bir heyecanla desteğini bizim yanımızda var eden çok değerli ağabeyimiz Mustafa Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

SPORLA GÜZELLEŞMİŞ BİR YAŞAM

Amatör sporun desteklenmesi konusunda başlatılan yolculuğu anlatan Başkan Tütüncü, “Bu yolculuğun başında amatör sporlara kıymet verelim, değer gösterelim. Ve amatör sporlarda halka, özellikle de çocuklara ve gençlere spor yaptıralım, onları spor sevgisiyle donatalım, amatör sporlara da katkı sağlayalım. Alt yapıyı güçlendirelim istedik. Ama baktık ki; alt yapıyı güçlendirmek için doğru örneklere ihtiyaç var. Bütün branşlarımızla doğru örnekleri oluşturma anlamında çalışmalar katkı sunan, hem de alt yapıya çok büyük destek veren Hakan Çatal’a çok teşekkür ediyorum. Tamda bu noktada futbolun artık profesyonel bir duruma evrilmiş olduğu zaman diliminde bu bayrağı çok değerli İsmail İltemir devraldı. Şimdi iki koldan hareket ediyoruz. Kepez spor bir dernek statüsüyle amatör spor çalışmalarını en güzel şekilde sürdürecek. Bu şehrin çocuklarına, gençlerine sporla güzelleşmiş bir yaşamı öngörmek gibi bir misyonumuz var. Diğer taraftan da çok profesyonel bir çalışma, uzmanlık, ihtisaslık gereken profesyonel ligdeki futbol takımımızı da İsmail İltemir sırtlandı. Bu yüke omuz verdiler kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Neden amatör spor diyoruz? Sporla bu ülkenin geleceğine çok güzel ufuklar işaret etmek istiyoruz. Tamda o noktada; Şakir Filiz hocama çok çok teşekkür etmek istiyorum. Hem milli ve manevi değerlerle donanan bir gençlik hayal ediyor, hem de gençlerimizin iyi sporcu olmasını istiyor. Türk futboluna da ciddi katkılar sağlamak için çaba sarf ediyor. Sezonun başından bu yana Kepezlilerin özlediği bir performansı ortaya koydunuz. Tribünlerin havasından günden güne Kepez’in ortaya konulan futboldan ne kadar hoşnut olduğunu görüyorum. Başarılarla dolu bu sezonu tattırdığınız yaşattırdığınız için, böylesi onurlu bir durumda bu masanın etrafında bizleri bir araya getirdiğiniz için sizleri kutluyorum. Sezon sonunda çok daha büyük bir onuru tadacağımıza yürekten inanıyorum. Kepezspor’u gönül birliğiyle 2.lige birlikte taşıyacağız. Kepezi bir üst lige taşımak, amatör sporlarla ilgili yapmış olduğumuz çalışmalara çok büyük katkı sağlayacak. “ dedi.
 
 
 
Tütüncü’den maç öncesi Kepezspor’a moral dopingi  
Tütüncü’den maç öncesi Kepezspor’a moral dopingi