Tütüncü, Antalya Yörük İl Beyliği Töreni’ne katıldı

21 Mart 2023, Salı - 15:39
Tütüncü, Antalya Yörük İl Beyliği Töreni’ne katıldı
Antalya Yörük İl Beyliği Töreni’nde konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün destansı İstiklal mücadelesini zafere taşıdığında Yörüklere çok büyük bir misyon tayin ettiğini söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Yörükler Derneği tarafından düzenlenen ‘Antalya Yörük İl Beyliği Töreni’ne katıldı. Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar’ın katıldığı törende konuşan Başkan Tütüncü,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün destansı İstiklal mücadelesini zafere taşıdığı günlerde yörüklere çok büyük bir misyon tayin ettiğini söyledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yörükler için söylediği sözü hatırlatan Başkan Tütüncü, “Bizler bu bilinçle buralarda toplanan ve bizim tarihimizin bize yüklediği bu misyonu en iyi anlamış ve bu tip etkinlikler vasıtasıyla bunları zirveye taşımayı başarmış, bütün bunlarla bir gelecek yolculuğunda kalplerimizi birleştirmeyi başarmışız. Nasıl ki atalarımız kendinden sonraki nesiller için mücadele etmişlerse, bizde atalarımızdan tevvasül ettiğimiz o anlayışla bizden sonrakilere bayrağımızı, devletimizi, vatanımızı, bizi biz yapan değerleri geleceğe taşımak, bizden sonraki kuşaklara en güzel şekilde bırakmak için varız.” dedi.

BU TOPRAKLAR BİZE EMANET

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’ne değinen Başkan Tütüncü, “ 108. yıl önce bu toprakları bizleri emanet eden bir milli irade olmasaydı, kolektif irade olmamış olsaydı, biz ülke olarak bugünlere gelemezdik. Her türlü zorluğa rağmen, her türlü fakru zarurete rağmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni o zor günlerde kurmayı başardı. Daha sonrakilerde hep birlikte bugünlere getirmek için çaba sarf etti. Bütün bu emekleri bugün bizi biz yapan değerler bilinciyle saygı ve hürmetle anıyorum. “ diye konuştu.

UMUT IŞIĞIM OLDU

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Ne zaman zorlukla karşılaşsam hep umut ışığım olmuştur.” diyerek,  Gazi Mustafa Kemal’in şu sözlerini de hatırlattı. “İstanbul’un böğrüne hançer dayanıp, düşman gemileri boğaza kadar gelerek, İstiklalimizi kast ettikleri dönemde Gazi Mustafa Kemal’in İstanbul’a geldiğinde söylediği, Ordu yok diyorlar; “Kurulur” diyor. Orduyu kurmak için paraya ihtiyaç var diyorlar; “Bulunur” diyor. Ve en son hükmünü veriyor. “Geldikleri gibi giderler.”

BİZDEN SONRAKİ NESİLLERE TAŞIYACAĞIZ

Çok müstesna bir toprak parçası üzerinde olduğumuzu ve bu toprağın çok bedeller ödemeyi gerektirdiğine değinen Başkan Tütüncü, “Bizde millet olarak farklı bir mücadelenin içinde türlü türlü zorlukların içinden geçiyoruz. Ama umutvarız. Tıpkı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi, Sultan Abdül Hamit Han’ın o karlılığı  ortaya koyduğu gibi, en değerli varlığını al bayrağımızın rengine katarak şehitlerimizin gittiği yoldan giderek bizde bu mücadeleleri, bu zorluklar aşacağız. Sahil-i selamete ulaşmış bir memleket olarak bizden sonraki nesillere bu ülkeyi taşıyacağız. Bu toplantılarla inancım daha da bileniyor. Birbirimize sarıldıkça, birbirimize saygı ve sevgiyle muhabbet ettikçe, birbirimizin gözlerinden enerji aldıkça milletimizin istikbali aydınlıktır. Yörüklüğün ardında da bu medeniyet tefekkürü, bu derin tarihi geçmiş var.” dedi.

Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde düzenlenen Antalya Yörük İl Beyliği Töreni’nde İl Beyi seçilen Mustafa Acarbulut’a kuşak bağlandı. 
 
 
  
Tütüncü, Antalya Yörük İl Beyliği Töreni’ne katıldı
Tütüncü, Antalya Yörük İl Beyliği Töreni’ne katıldı
Tütüncü, Antalya Yörük İl Beyliği Töreni’ne katıldı
Tütüncü, Antalya Yörük İl Beyliği Töreni’ne katıldı

Benzer Haberler

Başkan Tütüncü’den, Pil Fabrikası emektarlarına VEFA

Başkan Tütüncü’den, Pil Fabrikası emektarlarına VEFA

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Dokumapark dokunuşuyla Millet Bahçesi’ne dönüştürülecek Antalya Pil Fabrikası’nın emektarlarını bir ömrün hatıralarını biriktirdikleri fabrikada ağırladı. Millet Bahçesi Projesinin detaylarını anlatan

Kepez’den 99. Yıla 99 Eser Cumhuriyet Sergisi
Kepez’den 99. Yıla 99 Eser Cumhuriyet Sergisi

Kepez Belediyesi’nin katkılarıyla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenen “99. Yıla Özel 99 Eser Cumhuriyet Sergisi”Modern Sanatlar Galerisi’nde sanatseverlere kapılarını


Antalya ve Kepez’e vizyon kazandıran eserler ürettik
Antalya ve Kepez’e vizyon kazandıran eserler ürettik

Toplumun her kesimiyle birlikte Antalya markasına katkı sağlayacak, Kepez’in imkânlarıyla dev projeler ürettiklerini söyleyen Başkan Tütüncü,” derdimiz Ahmet Hamdi Tanpınar’ın


Kepez’de öğretmenler günü etkinliği  
Kepez’de öğretmenler günü etkinliği  

24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, insanların hayatlarına dokunan öğretmenlik mesleğinin en kutsal meslek