Tütüncü’ye depremzede çocuklardan sevgi seli

22 Mart 2023, Çarşamba - 17:45
Tütüncü’ye depremzede çocuklardan sevgi seli
Antalya’da misafir edilen depremzedeler için düzenlenen ‘Depremin Yaralarını Birlikte Sarıyoruz’ ekinliğine katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye depremzede çocuklar büyük bir sevgiyle sarıldı.  Başkan Tütüncü, “Çocuklar mutlu olsun ki, dünya mutlu olsun.” dedi.

Kepez Belediyesi’nin ‘Depremin Yaralarını Birlikte Sarıyoruz’ etkinliği AÜ Kredi Yurtlar Kurumu’nda devam ediyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de depremzedeler için birbirinden özel etkinliklerin hazırlandığı programa katıldı. Göz ve kanser taraması gerçekleştiren Mobil Sağlık Merkezi’ne uğradı, Çocuk Atölyesinde etkinlik yapan çocuklarla buluştu. Deneme seferlerine başlayan ve ilk durağı depremzede çocuklar olan OKUBÜS Mobil Kütüphaneyi gezdi. Kütüphanede kitap okuyan çocuğa ismini, kaçıncı sınıfta okuduğunu sordu.  Başkan Tütüncü, kitap okumayı çok sevdiğini söyleyen Sude’ye; “Bu güzel kütüphane artık sizlerin yanına gelecek. Antalya’da 21 kütüphane ile sizlere hizmet ediyoruz. Çok kitap oku. Hayat bu kitapların arasında gizli… Hayata bilgiyle, bilimle tutun ” diye konuştu. Başkan Tütüncü, OKUBÜS’ün bahçesinde kitap okuyan çocuklarında yanına oturarak, gezici kütüphaneyi sevip sevmediklerini sordu. Başkan Tütüncü, deneme seferlerine başlayan ve ilk durağı depremzede çocuklar olan Bilim ve Teknoloji Tırı’nı da gezdi. 

YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ

Depremin yaralarını birlikte sardıklarını bildiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Burada misafirlerimize verdiğimiz her hizmet bizim onlarla aramızdaki sevgi bağlarını güçlendiren bir iş oluyor. Onları o depremin zor günlerinin psikolojisinden çekip sıyıran, alan bir etkiye sahip oluyor. Onların gönülleri şenleniyor, bizim içimiz aydınlanıyor. Her birimizin gönlüne farklı bir huzur yayılıyor. Bu güzelliklere emek veren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklara ayrı bir ihtimam gösterilmesi, kadınlara yönelik farklı hizmetlerin yapılması, sağlıktan bilime kadar, teknolojiden kitaplara kadar çok değişik alanlarda hizmet verilmesi ve çocuklarında çocukça vakitler geçirebilecekleri etkinliklerin planlanmış olması sosyal rehabilitasyon, sosyal destek anlamında, yada psikososyal anlamda son derece önemli bir iş…” dedi.

MİSAFİRLERİMİZİN YANI BAŞINDAYIZ

Çocuk etkinliklerinin sürekli devam ettiğini de hatırlatan Başkan Tütüncü, “Ama bambaşka güzellikle bu heyecanla etkinliklerimiz burada devam edecek. Kepez’in Bilim Merkezi çok başarılı bir bilim merkezi… Sağlık Merkezi harikulade, Kepez’in tiyatro ekipleri ayrı bir güzellik katıyor. Kütüphaneleri çok özel… İşte bunların hepsini bir tat, bir doku, burada depremzede misafirlerimize özelliklede çocuklarımıza getirdik. Çocuklar mutlu olsun ki, dünya mutlu olsun. Onlar güzelleşsin, dünya güzelleşsin. Onların gönülleri şenlensin. Tüm dünya şenlensin. Amacımız gayemiz bu… Devletimiz bir yandan bölgede gerekli hizmetleri yapıyor. Bizde o hizmetlere katkı sağlıyoruz. Bölgede de çalışmalar yapıyoruz. Ama Antalya’ya gelen misafirlerimizi de unutmuyoruz. Onların yanı başındayız. Böylesine güzel ortamlar paylaşmalarına vesile oluyoruz. Sağlıktan bilim ve teknolojiye, çocuk atölyelerinden OKUBÜS’e kadar burada hayatın içine yerleştirdiğimiz pek çok güzelliği görüyorlar. Bunlarda onları mutlu ediyor.”diye konuştu.

BİRBİRİMİZE SARILARAK ZOR GÜNLERİ AŞACAĞIZ

“Her şey Türkiye için. Her şey bu güzel ülkenin insanları için” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Tütüncü, “Birbirimize sarıldıkça bu zor günleri çok daha rahat geçireceğimize inanıyorum. Çocuklarımız buradaki misafirlerimi kalpten gönülden onların oraların değimiyle ciğerden sevdiğimizi özellikle ifade etmek istiyorum.“dedi.

TÜTÜNCÜ’YE ÇOCUKLARDAN İLGİ

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ‘Depremin Yaralarını Birlikte Sarıyoruz’ etkinliğinde çocukların kendisine olan sevgisine de “Çocukların gönül gözleri çok açıktır. Karşısındaki insanın sevgi dolu bakışlarla baktığını, kalbin sıcaklığını onlar anlar ve hissederler. Daha yarım saat önce tanıdığımız çocukların sevgiyle sarılması beni çok mutlu etti. Bu büyük bir sevinç vesilesi… Her şeyin temelinde samimiyet var. Gönülden gönüle yol bulabilmek var. Kalpten kalbe kapılar açıp, köprüler kurabilmek var. Biz bunları başarmaya çalışıyoruz. Rabbim sevgilerimizi artırsın.” dedi.

 
Tütüncü’ye depremzede çocuklardan sevgi seli
Tütüncü’ye depremzede çocuklardan sevgi seli
Tütüncü’ye depremzede çocuklardan sevgi seli
Tütüncü’ye depremzede çocuklardan sevgi seli
Tütüncü’ye depremzede çocuklardan sevgi seli
Tütüncü’ye depremzede çocuklardan sevgi seli
Tütüncü’ye depremzede çocuklardan sevgi seli

Benzer Haberler

Türkiye’nin en büyük bilim merkezi ‘BilimFest’ ile kapılarını açtı

Türkiye’nin en büyük bilim merkezi ‘BilimFest’ ile kapılarını açtı

Kepez Belediyesinin, TÜBİTAK işbirliğiyle kurduğu Türkiye’nin en büyük bilim merkezi Antalya Bilim Merkezi ve 3 gün sürecek BilimFest ile kapılarını açtı. Açılış törenine katılan Sanayi  ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Belediyecilik

2018 Kepez’in altın yılı oldu
2018 Kepez’in altın yılı oldu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2018 yılında ilçede gerçekleştirdikleri hizmetleri değerlendirdi.  2018’in Kepez’in altın yılı olduğunu belirten Tütüncü, “Örnek


Tütüncü’den depremzede kadınlara ‘8 Mart’ karanfili
Tütüncü’den depremzede kadınlara ‘8 Mart’ karanfili

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muratpaşa Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda kalan depremzede kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kırmızı karanfillerle kutladı. Kepez


Kepez’den Antalya’ya gezen kütüphane OKUBÜS
Kepez’den Antalya’ya gezen kütüphane OKUBÜS

Kepez Belediyesi’nin gezen kütüphanesi OKUBÜS ve Mobil Göz Polikliniği hizmete başladı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, mahal mahalle, okul okul gezecek 2 mobil hizmetin