Kepez’den 19 Mayıs konseri

19 Mayıs 2024, Pazar - 10:57
Kepez’den 19 Mayıs konseri
Kepez Müzik Okulları tarafından düzenlenen "Tarihin İzinde Gençliğin Sesinde" adlı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı konseri, Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.  Genç müzisyenler, performanslarıyla dinleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda, Kepez Müzik Okulları muhteşem bir konser verdi. Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen "Tarihin İzinde Gençliğin Sesinde" adlı konserde, Müzik Okulları'nın Orhan Gazi şubesi bağlama sınıfı ve gençlik orkestrası ile Sütçüler şubesinin 19 Mayıs korosu sahne aldı. Genç müzisyenler, performanslarıyla dinleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Bağlama sınıfının çaldığı ezgiler ve gençlik orkestrasının dinamik parçaları, izleyicilerden tam not aldı. Sütçüler şubesinin 19 Mayıs korosu ise seslendirdiği marşlar ve şarkılarla salonu coşturdu. Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'ni dolduran izleyiciler, genç sanatçıların performanslarına büyük bir heyecanla eşlik etti.

Kepez’de bayram coşkusu

"Tarihin İzinde Gençliğin Sesinde" adlı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı konserine Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Emre Altekin’de, katılarak çocuk ve gençlerin bayram sevincine ortak oldu. Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz adına salondaki konukları selamlayan Başkan Vekili Refik Emre Altekin, “Mesut Başkanımızın kalbi, sevgisi, aklı gençlerimizle beraber. “ dedi. Programı hazırlayan eğitimcilere Başkan Mesut Kocagöz’ün, selamları ileten Vekil Altekin, “Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluşunun ateşinin yandığı 19 Mayıs kutlamalarında Gençlik ve Spor Bayramı isminin hakkını veren gençlerimizle daha çok gurur duyuyor. Gençlerimize Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleri ile teşekkür ediyor; “Efendiler, hepiniz mebus olabilirsiniz, vekil olabilirsiniz, hatta Reis-i Cumhur olabilirsiniz. Fakat sanatkar olamazsınız. Hayatlarını büyük bir sanata vakfeden bu çocukları sevelim. Destekleyelim. Mesut Başkanımız ile kutlayacağımız daha nice güzel günlere…” dedi.

Konser de Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz için ayrılan ve ‘Mesut Kocagöz yalnız değildir’ yazısının yer aldığı boş koltuk dikkat çekti.  
 
 
Kepez’den 19 Mayıs konseri
Kepez’den 19 Mayıs konseri
Kepez’den 19 Mayıs konseri
Kepez’den 19 Mayıs konseri
Kepez’den 19 Mayıs konseri
Kepez’den 19 Mayıs konseri
Kepez’den 19 Mayıs konseri
Kepez’den 19 Mayıs konseri