• facebook
  • twitter
-A | A+

Evlilik İşlemleri

KEPEZ BELEDİYESİ

EVLENMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER

1Nikah Müracaatları Pazartesi , Salı , Çarşamba , Perşembe günleri saat (09:30-11:30) - (14:00-16:00) a kadar Mimar Sinan Kongre Merkezinde  kabul edilmektedir. CUMA  GÜNLERİ MÜRACAAT   KABUL   EDİLMEMEKTEDİR.

2.Müracaatta çiftlerin birlikte gelmeleri gerekmektedir.

3.  4 er adet VESİKALIK FOTOĞRAF  (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekir. Renkli fotokopi kabul edilmez.)

4.  Fotoğraflı  NÜFUS CÜZDANLARININ asılları  ve 1’er adet fotokopileri  (Müracaat esnasında kimlik asıllarının ibraz edilmesi zorunludur. Kimlik aslını ibraz etmeyip fotokopisini getirenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Ehliyet kesinlikle kabul edilmemektedir. Fotoğrafı yıpranmış, fotoğrafı olmayan ve evlenip boşanan kişilerin yeni kimlikleriyle başvurmaları gerekmektedir.)

5. Kepez sınırlarında ikamet etmeyen çiftler e-devlet sistemi üzerinden YERLEŞİM YERİ BELGELERİNİ (ikamet adresi) almaları gerekmektedir.

6.TALASEMİ TESTİ   yaptırılacak ve  Sağlık raporu alınacaktır. (İsteyen çiftler   BELEDİYEMİZ SAĞLIK MERKEZİNDE (belediye hizmet binası yanı) talasemi testini yaptırabilirler  yada  bağlı oldukları  sağlık ocaklarındaki  aile hekimine  başvurabilirler

YABANCI UYRUKLU KİŞİLER İÇİN GEREKLİ BELGELER 
1Doğum Belgesi
2Bekarlık Belgesi
3Pasaport aslı ve fotokopisi
4. 4 adet vesikalık resim
5Sağlık Raporu (Talesemi Testi)

NOT: Doğum Belgesi ve Evlenme Ehliyet Belgesini Ülkesi Avrupa Birliğine Bağlı Olan yabancı uyruklu vatandaşlar  Çok Dilli Olarak Alacaklardır. Diğer Ülkeler İçin  Doğum Belgesi ve Evlenme Ehliyet Belgesi Apostilli olacaktır. Apostilli olan belgelerin Türkçeye çevirisi Türkiye’de noterden yaptırılacaktır . Eğer Belgelerde Apostil yoksa Ülkesinden aldığı belgeleri Türkiye’deki Konsolosluğuna götürüp Türkçe tercümesi yaptırılıp konsolosluğa onaylattıktan sonra Türkiye Dışişleri Bakanlığından   onay yaptırılacaktır .  Nikah esnasında Yeminli Tercüman bulundurulması şartı aranmaktadır.

EK BİLGİLER :
1.  a)18 yaşını doldurmamış olanlar anne-baba ve kimlikleri ile gelecekler.
     b)17 yaşını doldurmamış olanlar Aile Mahkemesi’nden evlenme izin belgesi kararı getirecekler.
2.  Dul ve Boşanmış bayanlar 300 gün (10 ay) süre içerisinde evlenemez. Evlenebilmesi
  için Aile Mahkemesi’nden İddet Müddetinin kaldırıldığına dair alınan belge müracaatta getirilecek.
3.  Soyadını kullanmak isteyen bayanların müracaat esnasında  soyadını kullanmak istediklerini beyan etmeleri gerekmektedir.

MİMAR SİNAN KONGRE MERKEZİ EVLENDİRME DAİRESİ : 0 (242) 346 16 07 -0(242) 346 18 07

Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz